head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010 / LF Svatební edice, Drak z pohoří Bu Lang, Sheng Puer
Charakteristika
Zeleno-hnědo-bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován do koláčku o váze 100g v srpnu 2010 první produkce roku, volněji lisovaný list. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Ruční, tradiční, konec února 2010, první sklizeň roku. Zpracování: Tradiční, ruční lisování v tradiční v kamenných formách. Maocha: Stromy jsou divoce rostoucí čajovníky staré až 250 let. Tedy Gu Shu. Sklízí se dlouhý a silný tips se dvěma listy, nejvyšší možné kvality, celková roční produkce jen 40 kg. Zpracován je původním zcela tradičním postupem. Sha qing provedeno ve woku na ohni a sušení na slunci. Původ: Provincie Yunnan, vesnice Zheng Jia San Dui která je 15 km od Lao Ban Zhan. Téměř veškerá maocha odsud je považována a obchodována jako z Lao Ban Shan. Jedná se o velmi specifický čaj, jednou to bude jistě skvost, čaj je zpracován aby zrál déle a to i v suchých podmínkách. Špičkový čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce kořenitá a ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemně kořenitá, velmi příjemný a velmi specifický chuťový zážitek starých Gu Shu čajovníků s trpkým, ale příjemným tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání, ale ochutnat i takto jsem ho musel a je velmi dobrý. Je to škoda ho pít nyní, nechat jej zrát je ta nejlepší volba.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla cca 450Kč za kus/koláč 100g. Je prodáván v páru jako ženich a nevěsta za 897 kč za pár. V této edici je dražší Drak - ženich, ale je to prodávané v páru tak jsem napsal cenu poloviční. (  Aby se žena necítila dotčena, když to je drahá polovička.. :-) )
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010
Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010
Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010 Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010
Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010 Long Feng , Bulang Zheng Jia San Dui Xiao Beeng Cha 100g, 2010
tea