head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010 / Sheng Puer
Charakteristika
Zeleno-hnědo-bílý list s občasným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. U tohoto čaje se sklízí pouze tips a dva lístky. V poslední fázi jsou vytříděny řapíky. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován do koláčku o váze 200g v březnu 2010, první produkce roku. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Ruční, tradiční, jaro 2010, první sklizeň roku. Zpracování: Tradiční, lisování v tradiční v kamenných formách, v malé továrně.  Maocha: Pochází z jedné sklizně a jednoho místa - lesního porostu z nejodlehlejší části pohoří Mang Fei v nadmořské výšce 1600 - 1700 metrů nad mořem. Stromy jsou staré polodivoké čajovníky stáří mezi 80 - 100 lety. Původ: Provincie Yunnan. Oblast: Mang Fei Shan, Yong De, Lin Cang. Jedná se o velmi specifický čaj, jednou to bude jistě skvost, čaj je zpracován aby zrál i v suchých podmínkách. Yong De je oblast kde nakupovala Maocha pro své vyhlášené receptury slavná Xia Guan Tea Factory.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce zeleno-žlutá, průzračná. Vůně je jemná, příjemná, sladce vegetální, ovocná až kořenitá. Chuť je nasládlá, plná, zatím nevyvážená, s tónem po zahradním ovoci s nádechem ostružin, velmi příjemný a velmi specifický chuťový zážitek. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 367Kč za kus/koláč 200g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010
Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010

Long Feng Blue Label Xiao Beeng Cha 200g, 2010
tea