head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha 200g, 2009 / Shu Puer
Charakteristika
Hnědo zlatý list s občasným zlatým tipsem, lístky celé, někdy jen lehce zpřehýbané. Vůně je sladká, ořechově krémová, příjemná. Sklizeň: Ruční, tradiční, jaro 2005. Čaj je lisován do koláčku o váze 200g, v říjnu 2009. Je to typ tmavého shu Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu, třída listu - Gong Ting což je jeden nerozvinutý list a tipsy. Zpracování: Hydraulický lis v malé továrně. Původ: Provincie Yunnan, oblast Meng Hai. Čaj je vynikající již teď, ale může ještě cca 5 až 10 let dozrávat.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je středně silná, příjemná, sladce ořechová, smetanově krémová se stopou skořice a kakaa. Chuť je nasládlá, plná, ořechově krémová, smetanová, lehce skořicová, velmi příjemný a velmi specifický chuťový zážitek. Dozvuk je delší, ořechově sladký, sládnoucí dále se stopou čokolády a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla 437Kč za kus/koláč 200g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Tmavý shu puer je znám jako čínský penicilín, má rozsáhlé zdravotní účinky na tělo i ducha.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha
Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha Long Feng Red Label Xiao Beeng Cha
tea