head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liao Fu San Cha
Charakteristika
Hnědo-zlatý list, celé lístky, lehce zpřehýbané, téměř celé zřídka i větvičky. Velmi zajímavá a  delikátní vůně buddhistického kláštera.Velmi kvalitní a raritní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Je to absolutní rarita! Původ: Provincie Yunnan. Továrna: Liao Fu Tea Factory.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 až 9 minut. Nebo ještě lépe na Kung fu, nálevů je daleko více. Čaj snese až 7 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je silnější, nasládlá a přitom i nahořklá, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Na Kung fu se nám v šálku snoubí všechny chutě jedna po druhé, mléčné tóny, ovocné, květinové, oříškové... Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, zemitý a silnější, později sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2006 byla 350Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Liao Fu Liao Fu

tea