head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009 / Sheng Puer
Charakteristika
Zeleno-hnědo-bílý list s občasným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá s zeleným a květinovým tónem. Čaj je lisován do koláčku o váze 145g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2009. Lisování: 19. října 2009, strojové. Maocha: Měl by to být Gu Shu, ale myslím že není, chuťový charakter tomu neodpovídá. Místo Zhai Zi Po je špatně deklarováné, Zhai Zi Po, je  jeméno Brandu Yun Zhou TF. :-) Čaj to není vůbec špatný, jen je deklarován jinak. Čajovníky to nejsou divoké, ale přirozeně rostoucí. Takže rozhodně to není Gu Shu. V čaji je určitý poměr stromových čajovníků, ale ne Gu Shu. Původ: Provincie Yunnan, Lan Cang. Krom špatné deklarace je to velmi dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce zeleno-žlutá. Vůně je jemná, příjemná, sladce vegetální, ovocná. Chuť je nasládlá, plná, květinová, se zelenými tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 350Kč za kus/koláč 145g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009
Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009
Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009 Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009
Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009 Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009
Ling Cang, Beeng Cha 145g, 2009
tea