head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu An Zhi Wang / Větvičky čaje Luk On
Charakteristika
Hnědo-černé větvičky, sem tam lístek. Vůně je příjemná, jako pečený chléb a jemně je cítit starý sklep a arakový oříšek. Je to zelený čaj který roky dozrává a je několikanásobně fermentován a pak pražen. Podobný jako Pu Er, ale je použit jíny druh čajovníku. Stáří bohužel nezjištěno. Oblast: Provincie An Hui, okres Luk On. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi dobrý čaj tohoto druhu.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, karamelévá, po pečeném chlebu, lehce cítit sklepem a arakovým oříškem, je velmi příjemná. Chuť je nasládlá, karamelová, příjemně nahořklá a ihned sládnoucí, oříškově krémová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 100Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, snižuje cholesterol v krvi, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Velmi dobrý po jídle. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. 

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Liu An Zhi Wang
Liu An Zhi Wang
Liu An Zhi Wang
tea