head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Pao, Liu Bao, Liou Pao 1996 / Čaj Šesti Pevností
Charakteristika
Hnědo-černý list, s nízkým výskytem větviček. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi. Je to dodatečně ferentovaný oolong a většinou je řazen mezi černé několikrát fermentované čaje.
Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z limitované série 2000 kusu a pochází z roku 1996, ochutnávám tedy 12 let staré Liu Bao. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou Tea Factory.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 85-95°C, necháme louhovat asi 3 až 8 minut. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, nasládlá, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 600Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1.,3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Liu Pao 1996
Liu Pao 1996
Liu Pao 1996
tea