head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Pao, Liu Bao, Liou Pao 1998 / Čaj Šesti Pevností - Hei Cha
Charakteristika
Hnědo-černý list, s nízkým výskytem větviček. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Zpracování: Tradiční, ruční. Čaj jez roku 1998, ochutnávám tedy 11 let staré Liu Bao, které zrálo ve velmi suchých podmínkách proto je lahodné. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou Tea Factory. Producent: Privátní.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 120ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 3 až 8 minut. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová až černá. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, nasládlá, příjemná, lahodná a sametově jemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ořechově zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla 357Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1.,3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Liu Bao
Liu Bao
Liu Bao
tea