head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao, Bu Yi Cun, sheng 2013 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Zelený list, hrající všemi odstíny. Velmi jemné a delikátní vůně louce po dešti. Lehce vegetální a ovocné tóny s tóny lučních květin. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Jedná se o " polotovar " k výrobě Liu Bao, stejně jako Mao Cha k výrobě pueru. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z roku 2013 z jara. Původ: Provincie Guanxi, Cangwu vesnice Bu Yi cca 500 m. n. m. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Továrna: Privátní produkce místních farmářů.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více. Pozor nepřelouhovat hlavně druhý a další nálevy, jedná se velmi hutný čaj.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo zelená. Vůně je jemná, nasládlá, vegetální, lehce ovocná a květinová. Chuť je nasládlá, silnější a výraznější, nahořklá, lehce vegetální, měnící se ve sladkou s jemným lehce trpkým, ale příjemným dozvukem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkohořký.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla cca 336Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1.,3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LiuBaoBuYiCun2013
LiuBaoBuYiCun2013
LiuBaoBuYiCun2013
tea