head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao Sheng, Traditional 2008 / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Zelený list, hrající všemi odstíny. Velmi jemné a delikátní vůně louce po dešti. S lehce vegetálním a ovocným tóny s tónem. Jedná se o "polotovar" k výrobě Liu Bao, stejně jako Mao Cha k výrobě pueru. Čaj byl napěchován do 20 kg košů. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z roku 2008 z jara. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou, Liu Bao. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Továrna: Privátní produkce místních farmářů.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese asi 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědozelená. Vůně je jemná, nasládlá, vegetální, lehce ovocná. Chuť je nasládlá, silnější a výraznější, lehce vegetální, měnící se ve sladkou s jemným lehce nahořklým, ale příjemným dozvukem. Lze cítit i ovocné tóny a borový kouř. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladkohořký.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla cca  108Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně energie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LiuBaoTraditionalSheng2008

LiuBaoTraditionalSheng2008

tea