head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Liu Bao, Si Jin Quan 2000 / Čaj Šesti Pevností - čínský Hei Cha
Charakteristika
Hnědočerný list s nízkým výskytem větviček. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi. Zpracování: Tradiční, ruční. Liu Bao pochází  z roku 2000, ochutnávám tedy 15 let staré Liu Bao. Základní materiál byl prodán roku 2000 do Hongkongu a zde zrál v 1 kg pytlích 10 let. Pak jej koupil sběratel z Malajsie a koncem roku 2014 prodal do ČR. Původ: Provincie Guanxi. Výrobce: Si Jin Quan - Čtyři zlaté mince.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 120 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů, 6 a více. Doporučuji přípravu na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová až černá, průzračná. Vůně je jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně příjemně sladce zemitá. Chuť je nasládlá i nahořklá na patře, vznešená, silná s lehkou kyselinkou. První nálev má rušivé vlhké tóny s dřevitým koncem. Další nálevy jsou mnohem chutnější. Cítíme arakový oříšek (máta s ořechovou vlnkou) a silnější krémovou oříškovou vlnku s příjemnou sladkou zemitostí. Arakový oříšek je cítit až v krku, jak to u Liu Bao má být. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 650 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LiuBao2000SiJinQuan

LiuBao2000SiJinQuan
tea