head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Yi An Liu Bao, 1980´s / Čaj Šesti Pevností - čínský Hei Cha
Charakteristika
Hnědočerný list s nízkým výskytem větviček. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Liu Bao bylo baleno v 20 kg koších. Čaj byl 5 až 10 let uložen v Hongkongu pak v Kuala Lumpur v Malajsii a po roce 2000 čaj putoval do města Kuantan, taktéž Malajsie - východní pobřeží. Zpracování: Tradiční, ruční. Čaj pochází kolem roku 1980, ochutnávám tedy 30 - 35 let staré Liu Bao, které zrálo v Malajsii. Původ: Provincie Guanxi. Čaj byl uveřejněn v knize o archivních Liu Bao - Lao Liu Bao Tu. Jedinečný čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 120 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů, 6 a více. Doporučuji přípravu na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědooranžová až černá, průzračná. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně příjemně sladce zemitá. Chuť je velmi sladká, vznešená, silná, svěží, příjemná, lahodná. Cítíme arakový oříšek (máta s ořechovou vlnkou) a silnější krémovou oříškovou vlnku s příjemnou sladkou zemitostí. Nálev je velmi "olejnatý" a příjemný. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ořechově krémový a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla asi 1010 kč za 100 g, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1., 3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
1980LiuBaoYiAn
1980LiuBaoYiAn
1980LiuBaoYiAn
tea