head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Bao, Three Cranes Brand 2009, Mi Zhuan Cha 500g / Čaj Šesti Pevností, čínský heicha
Charakteristika
Hnědo černý list, sekaný na drobné kousky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Liu Pao je baleno v lisováné cihle - zhuan cha o hmotnosti 500g. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Je to dodatečně fermentovaný "oolong"  ( velmi laicky řečeno ) a většinou je řazen mezi černé několikrát fermentované čaje, tedy heicha. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z roku 2009, ochutnávám tedy téměř 4 let starý čaj. Jedná se o směs listů z let 2006 až 2008, po dobu dvou let zrál u výrobce ve Wuzhou. Původ: Provincie Guanxi. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chutě, ale dobrý je již nyní. Továrna: Guangxi Wuzhou Factory, brand Three Crane. Zajímavý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 5 minut. Čaj snese tak 6 nálevů. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více. Pozor nepřelouhovat hlavně druhý a další nálevy, jedná se o drobně nasekaný čaj a louhovaní je velmi rychlé.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová až tmavě hnědá. Vůně je jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silnější a výraznější, lehce dřevitá, příjemná se sladko zemitým tónem, lehce je cítit arakový oříšek. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický příjemně sladko zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla cca 220Kč za kus cihlu / 500g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1.,3. a 7. čakru. Vynikající na osvěžení po celodenní jízdě v parnu na motorce nebo jízním kole. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
LiuPaoMiZhuancha2009
LiuPaoMiZhuancha2009
LiuPaoMiZhuancha2009LiuPaoMiZhuancha2009
LiuPaoMiZhuancha2009

LiuPaoMiZhuancha2009
tea