head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Pao, Wuzhou 2007 / Čaj Šesti Pevností
Charakteristika
Hnědo-černý list, s nízkým výskytem větviček, spíše drobnější lístky. Velmi jemné a delikátní vůně studeného sklepa a arakového oříšku. Liu Pao je baleno v bambusovém koší o hmotnosti 500g. Čaj je pojmenován dle města Liou Pao z provincie Guanxi ze které přímo pochází. Je to dodatečně ferentovaný oolong a většinou je řazen mezi černé několikrát fermentované čaje. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání. Čaj je z roku 2007, ochutnávám tedy téměř 2 roky starý čaj. Původ: Provincie Guanxi, Wuzhou Guding Tea Factory. Čaj může ještě dozrávat a rozvíjet své chuťe, ale dobrý je již nyní.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 95°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Nebo doporučuji na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo-oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku,  jemně zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, nasládlá, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla cca 800Kč za 500g./ bambusový koš. Kupováno z Číny přes eshop, cena je i s poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Hlavně se doporučuje jako velmi ochlazující nápoj v horkých a parných dnech. Dodává hodně enegrie a lidé pak vydrží pracovat v horkém a vlhkém klimatu daleko déle bez únavy. Stimuluje 1.,3. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Liu Pao Wuzhou 2007 Liu Pao Wuzhou 2007
Liu Pao Wuzhou 2007 Liu Pao Wuzhou 2007
Liu Pao Wuzhou 2007 Liu Pao Wuzhou 2007
Liu Pao Wuzhou 2007 Liu Pao Wuzhou 2007
Liu Pao Wuzhou 2007
tea