head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Long Dao, 2003 sheng / Dračí Cesta
Charakteristika
Zeleno-hnědý list slisovaný do koláče o hmotnosti 357g. List je téměř celý, lehce trhaný s četným stříbrným tipsem. Vůně je příjemná, sladce vegetální, lehce ovocná až vanilková. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Rok výroby je 2003, testuji tedy čaj 5 rok starý. Původ: Provnicie Yunnan. Čaj vhodný pro delší zrání. Továrna: Long Dao.
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 4g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 3 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, sladká, vanikově květinová, příjemná, vegetální. Chuť je nasládlá, plná, příjemně vegetální, lehce kouřovitá a ovocná. Dozvuk je, ušlechtilý, delší, lehce trávové tóny a ovocná sladkost, velmi příjemná dochuť.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 nezjištěna, byl to dar.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Akorát si myslím, že nezrál v ideálních podmínkách, pokud vůbec zrál Jelikož z tohoto čaje kouká velký potenciál.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Long Dao Long Dao
Long Dao Long Dao
Long Dao Long Dao
tea