head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Man Zhuan Beeng Cha, 2013 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován ručně do koláčku o váze 357g  v roce 2013. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2013. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Kvalitní lístky, pohoří Man Zhuan. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Manzhuan se nalézá na sever od Yiwu. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá, čirá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová. Chuť je nasládlá, plná, příjemně květinová s vegetálním tónem, silnější. Dozvuk je plný, delší, sládnoucí, později lehce příjemně nahořklý a rovněž velmi specifický. Čaj je vhodný na zrání. Pozor, nepřelouhovat, čaj pak ztrpkne, raději kratší louhovací časy, než méně čaje.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla cca 119€ za kus/koláč 357g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Manzhuan2013
Manzhuan2013
Manzhuan2013
tea