head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Pu Er Mao Cha / Ochmýření Čaj 
Charakteristika
Tmavě-zelené až hnědé velké listy i s tipsy, lehce zpřehýbané. Vůně je silná, trávová a můj výraz slaná vůně, lehce lze cítit merunkovou vůni a jemnou květinovou vůni. Je to polotovar k výrobě Pu Erů a lze jej i takto v nelisovaném stavu vychutnávat. Původ: Provincie Yunnan. Stáří jsou 2 roky, čaj je z roku 2006. Lze skladovat a nechat dozrávat.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků, vodou o teplotě 90°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 1-5 minut. Nálevů připravíme tak 4. Lze i připravovat na způsob Kung Fu, nálevů je pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová, příjemné vůně je jemná, sladká, s vůní sušených švestek. Chuť je jemná, nasládlá, lehce svíravá. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý ušlechtile nahořklý a lehce kyselý a moc příjemný..
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2008 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Navozuje veselou náladu a pohodu. Vhodný na výlety a cestování. Má silné detoxikační ůčinky a je velmi osvěžující.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Pu Er Mao Cha
Pu Er Mao Cha

tea