head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Pu Er Lao Mao Cha, 1992 / Ochmýření Čaj - Sheng Puer
Charakteristika
Zeleno hnědé až hnědé velké listy i s tipsy a větvičkami, lehce zpřehýbané. Vůně je nevýrazná, spíše se podobá shu pueru, lehce květinová. Je to polotovar k výrobě Pu Erů a lze jej i takto v nelisovaném stavu vychutnávat. Původ: Provincie Yunnan. Stáří je 17 let, čaj je z roku 1992. Maocha byla skladována suchým způsobem, proto má tmavé chutě a jeví se téměř jako shu puer. Lze skladovat a nechat dozrávat.
Příprava
Zalijeme asi 5g lístků na 120ml, vodou o teplotě 99°C. Připravujeme v  zhongu nebo konvičce. Louhujeme 1-5 minut. Nálevů připravíme tak 4. Lze i připravovat na způsob Kung Fu, nálevů je pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva je hnědo-oranžová, příjemné vůně tmavších tónů, oříšky, lehce květiny a mátu. Chuť je jemná, nasládlá, později hořknoucí s tmavým tónem, moc zelený zralý puer nepřipomíná, spíše tmavý puer. Nepřelouhovat! Dozvuk je kratší, nasládlý i ušlechtile nahořklý a lehce kyselý se stopou máty a květin.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2009 byla 300Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Čaj je velmi povzbuzující, vhodný na dopoledne nebo jarní odpoledne v přírodě. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Navozuje veselou náladu a pohodu. Vhodný na výlety a cestování. Má silné detoxikační ůčinky a je velmi osvěžující.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Pu Er Lao Mao Cha, 1992
Pu Er Lao Mao Cha, 1992
Pu Er Lao Mao Cha, 1992
tea