head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Hong Yin - Big Red Mark, Chitse Beeng Cha 1997 / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědo zelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů i větších lístků. Vůně je silnější, vznešená s ovocnou a kafrovou vlnkou zrání a s vlhkým tónem. Zpracování i použitý list je kvalitní. Sklizeň: 1997 nebo starší o rok či dva. Čaj je produkován roku 1997, takže testuji 17 let starý čaj. Maocha: Z oblasti Xishuabanna. Továrna: CNNP. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Xishuabanna. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání.
Příprava
Přibližně 8 g čaje vložíme konvičky cca 150 ml a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 3 minuty. Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha, tento čaj si to zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá až temně rudá. Vůně je silnější, bohatá, nasládlá po tmavém ovoci s kafrovou vlnkou a květinově těžší. Chuť je nasládlá, velmi příjemná, převažují zpočátku tmavé chutě, dále je neuvěřitelně bohatá, ušlechtilá, lehce květinová s tmavě ovocným dozvukem. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý s tmavými a květinovými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2014 jako vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Uvolní velké množství cha qi energie.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.
CNNP1997BigRedMark
CNNP1997BigRedMark
CNNP1997BigRedMark
tea