head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Menghai Peacock Mengsong 2008, Chitse Beeng Cha, 400g / sheng Puer
Charakteristika
Hnědo zelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, trávovitá, lehce ovocná a velmi příjemná. Zpracování i použitý list je kvalitní. Čaj je z roku 2008 z jarní sklizně, takže testuji pět let starý čaj. Na čaji je na obalu kolek, stejný jako na cigaretách či alkoholu, aby znemožnil padělání a otvevření obalu. Továrna: Meng Hai Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Menghai, Mengsong cca 1700-2300 m. n. m. Možno popíjet hned, nebo velmi vhodný na další dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 1 až 3 minuty. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Daleko lepší je čaj připravit metodou  Kung Fu Cha. Nálevů je více a jsou chutnější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá, vegetální, ovocně svěží. Chuť je nasládlá i lehce vegetální, ale velmi příjemná a ušlechtilá. Později lehce příjemně hořknoucí. Dozvuk je delší, lehce nahořklý, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2013 byla cca 38€ za kus o váze 400g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengHaiPeacock2008
MengHaiPeacock2008 MengHaiPeacock2008
MengHaiPeacock2008 MengHaiPeacock2008
MengHaiPeacock2008
tea