head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Purple Da Yi, Meng Hai 7542, Chitse Beeng Cha 2001 / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědo zelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, vznešená s ovocnou a květinovou vlnkou zrání, kafrovým tónem. Velmi příjemná a čistá vůně. Zpracování i použitý list je kvalitní. Sklizeň: Jaro 1999-2000. Čaj je produkován na jaře roku 2001, takže testuji 12 let starý čaj. Čaj je vyráběn dle staré receptury továrny Meng Hai, 7542 z roku 1975 a lisován do koláčů o hmotnosti 357g, lisování je středně silné a hydraulické. Maocha: Kultivované čajovníky, oblasti Menghai, listová velikost 4-8, na povrchu koláče je hrubší maocha, celé listy, uvnitř je list drobnější. Továrna: Meng Hai Tea Factory, Brand DaYi. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Menghai, Xishuangbanna. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Jedna z nejlepších produkcí Mengha 7542 po roce 2000. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 8g čaje vložíme konvičky cca 170ml a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá až rudá. Vůně je silnější, bohatá, nasládlá, s kafrovou vlnkou, květinově svěží a sametově lehká. Chuť je nasládlá, velmi příjemná, bohatá, ušlechtilá, květinová s kafrovou vlnkou s tmavě ovocným dozvukem. Typická pro recepturu 7542, což je asi nejoblíbenější receptura Menghai TF. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý, s tmavými a květinovými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2013 byla 6499kč/kus.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Pro zvláštní chvíle. Uvolní velké množství cha qi energie.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.
2001MenghaiPurpleDaYi7542
2001MenghaiPurpleDaYi75422001MenghaiPurpleDaYi7542
2001MenghaiPurpleDaYi7542Purple Da Yi, Meng Hai 7542, Chitse Beeng Cha 2001 / Sheng Pu Er
2001MenghaiPurpleDaYi7542
tea