head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai, Xiao Beeng Cha 2008 / Čínský shu puer
Charakteristika
Hnědo černý list. Listy jsou střední velikosti, téměř nelámané s zlatavým ochmýřeným tipsem a s nízkým výskytem větviček. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám vznešené aroma buddhistického kláštera. Tento typ čajů si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Čaj je lisován do malých koláčků o hmotnosti cca 8g, s prolisem uprostřed, pro přesnější dávkování. Sklizeň: 2008. Ochutnávám asi 4 roky starý čaj. Oblast: Yunnan, Xishuangbanna, Menghai. Maocha: Směs z oblasti Meng Hai.
Příprava
Jeden malý koláček je cca na 200ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je harmonická, nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je harmonická, nasládlá, lehce oříškově krémová, jemně květinová, příjemně nakyslá, velmi svěží. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí s ořechovým tónem, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 139Kč za balení / 60g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.Menghai Xiao Beeng Cha 2008
Menghai Xiao Beeng Cha 2008
Menghai Xiao Beeng Cha 2008
Menghai Xiao Beeng Cha 2008
tea