head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Menghai Bamboo Shell Dayi, Zhuan Cha 250g, 2007
Charakteristika
Hnědo-zelený list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list a velký s bílým tipsem. Velmi jemné vegetální a sladce delikátní vůně bambusového listu. Slisovaný do cihly o váze 250g, obalen listem bambusu, svázán drátem a ještě opatřen kolkem. Stáří čaje je 1 rok je z roku 2007 z jara. Maocha: Směs kvalitnějších a větších, pečlivě vybraných lístků. Původ: Provincie Yunnan, oblast Menghai. Producent: Menghai TF. Čaj vhodný k okamžitému popíjení a vhodný i k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo-žlutá. Vůně je  velmi sladká, příjemná. Chuť je nasládlá, květinová, příjemná a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla cca 350Kč za kus/cihlu o váze 250g. Cena je orientační, kupováno přes eshop z Číny takže jsou v ceně započteny poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007 Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
Menghai Bamboo Shell Dayi 2007
tea