head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai, San Cha, Leaf Grade 7, 2008 / Sypaný shu puer
Charakteristika
Hnědo černý list. Listy jsou větší, téměř nelámané s zlatavým ochmýřeným tipsem a s nízkým výskytem větviček. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám vznešené aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Sklizeň: Květen 2008, Wo Dui byla provedena tentýž rok. Ochutnávám asi 4 roky starý čaj. Oblast: Yunnan, Xishuangbanna, Menghai, kultivované čajovníky. Maocha: Listová třída 7, velmi vysoká kvalita a 100% oblast Meng Hai. Tento čaj byl archivován ve městě Kunming. Producent: Privátní. Výborný čaj za výbornou cenu.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je harmonická, nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je harmonická, nasládlá, oříškově krémová, jemně květinová, velmi svěží. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí s ořechovým tónem, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 88Kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengHaiSanCha2008
MengHaiSanCha2008
MengHaiSanCha2008MengHaiSanCha2008
MengHaiSanCha2008
tea