head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai TF , Fang Cha, 1990 / Sheng
Charakteristika
Dnes již zcela hnědý list  s slisovaný do cihly o tvaru kostky teda Fang Cha, o hmotnosti 100g. List je téměř celý, drobný s četným tipsem. Vůně je plná, vegetální, nasládlá a vznešená. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Tato Fang Cha má už dlouhou historii, poprvé byla produkována v roce 1960. Produkce: Jaro 1989 - jaro 1990. ( první produkce roku ). Rok lisování je 1990, testuji tedy čaj 23 let starý. Maocha: Starší zkultivované čajovníky oblasti Meng Hai. Původ: Provnicie Yunnan, oblast Meng Hai.. Továrna: Menghai Tea Factory. Čaj zrál ve skladu s kontrolovanou řízenou vlhkostí. Jeho zrání je pro mnohé již u konce, je možnost jej nechat stále zrát. Výtečný čaj!
Příprava
Kus čaje  o hmotnosti asi 6g vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 30s až 6 minut. Čaj snese neskutečné množství nálevů. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob! Nálevů je daleko více, jsou barvitější a vychutnáme si každý detail v chuti a vůni. Tento čaj si to rozhodně zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce květinová, silnější, lehce kafrová. Chuť je plná, hutná. První nálevy převládají tmavé chutě zralého pueru, na pozadí je cítit charakter zralého sheng pueru, další nálevy jsou zajímavé tím jak ustupují tmavé chutě a dopředu jsou ovocné a květinově dřevité tóny zralých sheng puerů.  Dozvuk je, ušlechtilý, delší, sládnoucí a lehce kořenitý a ovocný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2013 byla neuvěřitelná.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
MengchaiFangCha1990
MengchaiFangCha1990 MengchaiFangCha1990
MengchaiFangCha1990 MengchaiFangCha1990
MengchaiFangCha1990
tea