head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
San Cha, Leaf Grade 8, 2001 Meng Hai TF / Shu puer
Charakteristika
Hnědo-černý list. Listy jsou starší, větší, téměř nelámané s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky a řapíky, ( úmyslně přidané ). Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Sklizeň: Jaro 2001. Rok výroby je 2001 jaro/léto. Ochutnávám 9 let starý čaj. Továrna: Meng Hai TF. Oblast: Menghai, kultivované čajovníky, vysokohorské zahrady. Listová třída 8. Zpracování: Částečne ruční. Dodatečná fermentace byla provedena silně, takže čaj dále může v ideálních podmínkách zrát. Výborný čaj za výbornou cenu.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, oříškově krémová, jemně květinová, skořicová, lehce ovocná a velmi svěží. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 600Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
San Cha, Leaf Grade 8, 2001 Meng Hai TF
San Cha, Leaf Grade 8, 2001 Meng Hai TF
San Cha, Leaf Grade 8, 2001 Meng Hai TF
tea