head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mengku Shuangjiang Rongshi, Xiao Beeng Cha 2002 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědozelený list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list s tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně tmavého ovoce a trávy. Slisovaný hydraulickým lisem do koláčku o váze 145g. Stáří čaje je 11 let je z roku 2002 z jara. Čaj získal zlatou medaili na 2002 International Puer Excelleng Product Competition. Produkce: První produkce z jarní sklizně 2002. Maocha: Čajovníky z oblasti Shui Jiang. Původ: Provincie Yunnan, Shui Jiang. Producent: Shuangjiang Mengku Tea Company. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150ml a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom. Tento skvost si to jistě zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně žlutooranžová až hnědá. Vůně je silnější, vůně lesních plodů, ovoce. Chuť je plná, nasládlá na jazyku, nahořklá na patře, silná, po tmavém zahradním ovoci a květinách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2013, koláč 145g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne, nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje, uvolní hodně energie.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Mengku2002Rongshi
Mengku2002Rongshi
Mengku2002RongshiMengku2002Rongshi
Mengku2002Rongshi
tea