head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Meng Song Beeng Cha, 2014 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno až hnědobílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po zahradním ovoci a květinách. Sklizeň: Podzim 2014. Čaj je lisován do kusů bambusů a je následně zahříván a zpracováván.  Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Čajovníky staré 30 až 60 let z oblasti Meng Song. Původ: Provincie Yunnan, Meng Hai, Meng Song. Továrna: Mingshan Tea House. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zelenožlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a ovocná. Chuť je nasládlá, plná, silnější, lehce ovocná. Cítíme vegetální tóny s lehce ovocnou dochutí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla cca 5,8 US za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou velmi příjemné stavy harmonie.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2014Mengsongbamboo

2014Mengsongbamboo

tea