head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mini Pu Er v Bambusu / Pu Er v bambusu 200g
Charakteristika
Hnědo-černý list,téměř celý, slisovaný do tabletek o váze 10g s rýhou uprostřed na snadné zlomení. Tabletky jsou zabaleny do listu bambusu. Vůně je zemitá, dřevitá, silnější. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Čaj je z roku 2005, degustuji 3 roky starý čaj. Původ provincie Yunnan, nic bližšího nezjištěno. Váha je celkem 200g. Kvalitní čajík na popíjení. Možno k dalšímů zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje ( půl tabletky ) vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 až 9 minut. Je možno krátce povařit do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá a přitom i nahořklá, zemitá, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, silná, příjemná, se chutí oříšků a pro tento čaj velmi specifickou hrubší dřevitou chutí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 210Kč za kus/200g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Mini Pu Er v Bambusu
Mini Pu Er v Bambusu
Mini Pu Er v Bambusu
Mini Pu Er v Bambusu
tea