head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005 / Supreme Grade, Hnízdo
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá a můj výraz jemně slaná. :) Lisovaný do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu.  Čaj je z jara roku 2005, ochutnávám tedy  3 roky starý. Mao Cha: Kultivované čajovníky z oblasti Wuliang a Lincang. Zpracování: Částečně ruční. Továrna: Yun Zhou, dříve Nan Jian. Původ: Zahrady v oblasti Lin Cang a Wuliang. Čaj je vhodný pro další zrání, je pevně lisován.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Nebo na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Na Kung Fu i více. Po zalití je slyšet jemné zasyčení.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová. Chuť je nasládlá, plná, lehce svíravá a příjemná, lehce květinová, lehce ořechová a velmi osvěžující. Dozvuk je delší, sládnoucí, plný a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 177Kč za kus/hnízdo 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! Je velmi osvěžující a přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005
Nan Jian Te Ji, Tuo Cha 2005
tea