head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Pu Er King 1998
Charakteristika
Hnědo-černý  jemný list se zlatavým tipsem. Velmi jemné a delikátní vůně buddhistického kláštera.
Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Stáří je přibližně 10 let. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 9 minut. Je možno krátce povařit to je do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese mnoho nálevů, zvláště při přípravě na kung fu.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá a přitom i nahořklá, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, příjemná a pro tento čaj velmi specifická, v jednotlivých nálevech se projevuje chuť oříšků, kávy, mléčné tóny, ovocné tóny. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický zemitý a silnější a pokaždém nálevu jiný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 800Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu a vylouhovaných lístků.
Pu Er King 1998
Pu Er King 1998
Pu Er King 1998
tea