head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Qiao Mu Jin Ya 2005 / Zlaté tipsy z divoce rostoucích stromů
Charakteristika
Hnědo-černý drobný a křehký list, slisovaný do koláče o hmotnosti 400g. List je celý drobounký s zlatavým ochmýřeným tipsem. Vůně je zemitá, sladká, vznešená a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Rok výroby je 2005 z jara až léta. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Mao Cha: Drobné jarní tipsy z pohoří Bu Lang s příměsí lístků Gong Ting a First Grade, vynikající směs! Kultivované čajovníky, kvalitní zpracování a směs. Továrna: Yong Ming TF. Oblast: Pohoří Bu Lang, provincie Yunnan. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 8 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, kořenitá, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, jemná a ušlechtilá. Jsou cítit stopy ořechů a koření. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický jemně zemitý a velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 835Kč za kus/koláč 400g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje Je vhodný pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Qiao Mu Jin Ya 2005
Qiao Mu Jin Ya 2005
Qiao Mu Jin Ya 2005 Qiao Mu Jin Ya 2005

tea