head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Qiao Mu Ye Pa Sha Shan Zhuan Cha, 2002 - Sheng.
Charakteristika
Hnědo-černý  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list se zlatavým tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně květin, povidel a melasy. Volněji slisovaný  list do cihly o váze 250g. Stáří čaje je 6 let je z roku 2002 z jara, první sklizeň roku. Maocha: Směs nejkvalitnějších, starých divokých čajovníků z pohoří Pa Sha. Zpracování: Tradiční ruční. Původ: Provincie Yunnan, pohoří Pa Sha ( Pa Sha Shan ). Producent: Privátní. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání. Vynikající čajík.
Příprava
Přibližně 4g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžovo-hnědá. Vůně je  jemná, květinová, nasládlá, povidlová, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná, okamžitě se měnící ve sladkou, lehce povidlovou a květinovou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 997Kč za kus/cihlu o váze 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Navozuje velmi příjemnou meditační a tvořivou náladu.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Qiao Mu Ye Pa Sha Shan
Qiao Mu Ye Pa Sha Shan
Qiao Mu Ye Pa Sha Shan Qiao Mu Ye Pa Sha Shan
Qiao Mu Ye Pa Sha Shan Qiao Mu Ye Pa Sha Shan
tea