head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Qing Bing Beeng Cha
Charakteristika
Hnědo-zelený list. Celé lístky, hodně větviček. Vůně je vegetální. Lisovaný do koláče o váze 200g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Zpracování je podprůměrné. Čaj je z roku 2007, takže ochutnávám 1 rok starý. Výrobce je Kunming Gu Dao TF.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85°C, necháme louhovat asi 30s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno-žlutá. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, kouřová. Chuť je nasládlá, silná, lehce svíravá. Dozvuk je krátký, drsný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 210Kč za kus/koláč o váze 200g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Běžný čaj, spíše k jídlu nebo po jídle.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Qing Bing
Qing Bing
Qing Bing
Qing Bing

tea