head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
San Cha, Menghai 1999 / Shu puer
Charakteristika
Hnědý až černý list. Listy jsou starší, větší, téměř nelámané s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Vůně je oříšková, květinová, sladká, tabáková a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Produkce: 1999. Čaj byl skladovám v 500 g koších. Ochutnávám 20 let starý čaj. Oblast: Menghai. Výborný čaj za výbornou cenu.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30 s až 8 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více a tento čaj si to opravdu zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, tabáková, starobylá, příjemná. Chuť je nasládlá, oříškově krémová, jemně květinová, tabáková, starobylá. Dozvuk je delší, velmi příjemný, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 15 US za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný a chutný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
San Cha Menghai 1999

San Cha Menghai 1999

tea