head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bambus Pu Er, Haiwan 2006, Gift Box, sheng / Pu Er v bambusu
Charakteristika
Černo-hnědý list i s větvičkami napěchovaný do stébla bambusu tím, že je v stvolu bambusu získá krásnou vůni. Vůně je jemná, vegetální díky bambusu i květinovásladká a velmi specifická. Čaj je ručně balen v dárkovém ručně dělaném boxu. Nad celým procesem dohlíží ředitel Haiwan TF pan  Zhou Bing Liang. Původ: Provincie Yunan, Xishuangbanna. Čaj je z roku 2006, testuji tedy téměř 3 roky starý čajík. Producent: Haiwan TF. Čaj by měl ještě pár let zrát, ale velmi dobrý je již nyní. Velmi dobrý čajík!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo- až světle hnědá. Vůně je nasládlá a přitom i nahořklá, kouřovitá, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, silná, plná, kouřovitá a pro bamboo puer velmi specifická s jemným sladkým tónem. Dozvuk je delší, plný, sládnoucí a rovněž velmi specifický plný, moc příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla cca 500Kč za kus/250g. Cena je orientační, kupováno přes eshop z Číny, tedy cena i s poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! 

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
  Bambus Pu Er, Haiwan 2006
Bambus Pu Er, Haiwan 2006
Bambus Pu Er, Haiwan 2006
Bambus Pu Er, Haiwan 2006
Bambus Pu Er, Haiwan 2006
tea