head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shen Yipai Tuo Cha, 2007
Charakteristika
Černo-hnědý list s slisovaný do hnízda o váze 100g. List téměř celý, místy potrhaný sem tam větvičky a zlatavý tips. Lisování je středně silné. Vůně je výrazná, ušlechtilá, ořechová, jemně zemitá. Rok výroby je 2007. Původ: Provincie Yunnan. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale vynikající je již nyní. Továrna: Neznámá. Zajímavý čaj za velmi zajímavou cenu, příjemné překvapení.
Příprava
Asi 7g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo lze připravit jako každý Pu Er i na Kung fu, dosáhneme tím samozřejmně i více nálevů...
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědo-černá. Vůně je jemná, příjemná, vanilková, jemně zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, jemně zemitá, s ořechovými tóny, olejnatá, hutná, s vanilkovým nádechem a velmi příjemná. Dozvuk je delší, velmi sládnoucí velmi komplexní s ovocnými a vanikovými tóny.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2008 byla 100Kč za kus hnízdo/100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Shen Yipai Tuo Cha, 2007 Shen Yipai Tuo Cha, 2007
Shen Yipai Tuo Cha, 2007 Shen Yipai Tuo Cha, 2007
Shen Yipai Tuo Cha, 2007 Shen Yipai Tuo Cha, 2007
Shen Yipai Tuo Cha, 2007
tea