head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Duo Wei Xiang, Gu Niang Cha, Yongshun 2008, shu / Pu Er v bambusu
Charakteristika
Černohnědý list, napěchovaný do stébla bambusu a uzavřen jílovou hlínou, tím že je v stvolu bambusu tím získá krásnou vůni. Vůně je jemná, pečená, vegetální díky bambusu i květinová sladká a velmi specifická. Duo Wie znamená různé chutě. Čaj dělá obyvatelstvo lidé Zhuang kteří bydlí ve vesnici Diwei.Původ provincie Yunan, kraj Guangnan, vesnice Diwei. Traduje se až do dynastie Qing (1862). Čaj je z roku 2008. Producent: Yongshun TF. Čaj by měl ještě pár let zrát, ale velmi dobrý je již nyní.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30 s až 6 minut. Čaj snese 4 a více nálevů. Doporučuji dát větší množství než obvykle a rychle slévat. Nezhořkne, naopak nálevy jsou úžasné.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je nasládlá, lehce pečená, zemitá, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, lehce pečená s ovocným tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, díky bambusu sladce květinový a bohatý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 3,8 US za kus plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu a pohodu. Velmi vhodný na ráno.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
2008ShuYongShun

2008ShuYongShun

tea