head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shu Pu, Zhuan Cha 2008 / Shu Puer, tmavý čínský čaj
Charakteristika
Černý list, nepravidelné drobné lístky. List je celý nebo jen lehce trhaný. Vůně je jemná, čokoládová, lehce skořicová. Zpracování i použitý list je kvalitní. Tvar: Zhuan Cha 250g. Čaj je z roku 2008, takže testuji téměř 3 roky starý čaj. Lístky jsou sbírané v roce 2006, fermentované v roce 2007 a čaj lisován v roce 2008. Továrna: South Spring TF. Oblast: Provincie Yunnan. Možno popíjet hned, nebo velmi vhodný na další a delší dozrávání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 90°C, necháme louhovat asi 1 až 3 minuty. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Daleko lepší je čaj zalévat tak 30 vteřin vodou o teplotě asi 95°C, nálevů je více a jsou chutnější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá. Vůně je  jemná, nasládlá, kakaová až ořechová. Chuť je nasládlá, nakyslá s lehce nahořklým tónem, lehce sládnoucí a lehce ořechová. Dozvuk je delší, sládnoucí, příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2011 byla cca 370Kč za kus o váze 250g. 
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. 
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
ShuPu2008
ShuPu2008
ShuPu2008
tea