head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Štastné kostky z Yunnanu
Charakteristika
Hnědo-černý kvalitní list, sem tam větvičky, list drobný, potrhaný, slisovaný do tabletek o váze 6g s rýhou uprostřed na snadné zlomení. Tabletky ( kostky, ale i kolečka... ) jsou zabalený jednotlivě. Vůně je zemitá, dřevitá, oříšková, silnější. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-). Původ provincie Yunnan, nic bližšího nezjištěno. Kvalitní čajík na
popíjení. Možno k dalšímů zrání. Velmi dobrá varianta na cesty a do přírody. Kvalitní a chutný čaj.
Příprava
Jednu kostku či kolečko, tedy 6g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 9 minut. Velmi dobrý a chutný. Je možno krátce povařit do 5 minut a přidat trochu másla a soli jak to dělají v Tibetu. Je to velmi zahřívající směs a měla by se
pít v zimě, třeba na lyžích, výletech, bruslení apod. Čaj snese tak 4 nálevy. Je možno připravit i na Kung fu způsob, pak je nálevů samozřejmě více.

Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, oříškově krémová, příjemná. Chuť je nasládlá, jemná s chutí ořísků, jemně dřevitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 13Kč za kus/6g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!
Moc dobrý čaj na dlouhé večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Štastné kostky z Yunnanu
Štastné kostky z Yunnanu
Štastné kostky z Yunnanu Štastné kostky z Yunnanu
tea