head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bao Yan Jin Cha box, Tibetan Mushroom 2005 Xia Guan 250g / Sheng puer
Charakteristika
Hnědo zelený list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé,  středně dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná, květinová, ovocná, vznešeně kořenitá. Čaj je lisovaný do tvaru Tibetské Houby ( Jin Cha ), Bao Yan ( posvátný planem ), uložena v dárkovém boxu, na kterém jsou vyobrazena budhistická božstva. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Je to klasická receptura této továrny, původně určena na export jen do Tibetu, později, ale velmi oblíbena i jinde. Jedná se o prémiovou produkci, balenou dárkově. Čaj je z jara, roku 2005, ochutnávám tedy 7 let starý čaj. Továrna: Xia Guan TF, Bao Yan Brand. Oblast: Pohoří Wuliang a Bao Shan. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu cha. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce žlutá, až do tmavě oranžova. Vůně je jemná, příjemná, květinová, ovocná. Chuť je nasládlá, plná, hladká, příjemná, lehce květinová, ovocná. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 670Kč za kus 250g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne, nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaoYanJinCha2005box
BaoYanJinCha2005box
BaoYanJinCha2005box BaoYanJinCha2005box
BaoYanJinCha2005boxBaoYanJinCha2005box
BaoYanJinCha2005box
tea