head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tin Xia Old Tea Horse Gan Quan, 2006 Beeng Cha / Stará Čajová Koňská Stezka
Charakteristika
Hnědo-černý list, slisovaný do nepevného koláče o váze 357g. List je celý hrubší s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Výborná kvalita listu. Vůně je zemitá, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Rok výroby je 2006. Ochutnávám 3 roky starý čaj. Mao Cha: Z kultivovaných čajovníku z oblastiMenghai, dle receptury 7572 z Menghai TF. Továrna: Gan Quan. Oblast: Menghai v provincii Yunnan. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 2 až 8 minut. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Nebo na způsob Kung Fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je velmi nasládlá a přitom i nahořklá, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, hrubší a pro tento čaj velmi specifická. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický zemitý a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 360Kč za kus/koláč 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Tin Xia Old Tea Horse Gan Quan
Tin Xia Old Tea Horse Gan Quan
Tin Xia Old Tea Horse Gan Quan
tea