head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tuan Cha, Yunnan Bamboo / Čajové Perly
Charakteristika
Hnědo-černý list, drcený a lisovaný, je to blíže neurčený shu PuEr smíchaný s bylinkami a balený do bambusového listu. Vůně je zemitá, sladká a velmi specifická. V Číně je znám 400let jako tradiční lék. Čaj má za sebou 4 roky dozrávání, je tedy z roku 2004. Původ: Přímo z provincie Yunnan.
Příprava
Přibližně 3g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Pozor nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá a přitom i nahořklá, zemitá, příjemná. Chuť je nasládlá, silná, příjemná a pro tento čaj velmi specifická, jsou tam cítit bylinky a je trochu trpký, ale při použití doporučeného množství je to zajímavé pití. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický zemitý a silnější, bylinkový a nakyslý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.  Vhodné proti nachlazení, průjmu, horečkám, neplodnosti, močovým kamenům a mnohém dalším. Čaj obsahuje mnoho stopových prvků nezbytných pro náš zdravý život.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Tuan Cha
Tuan Cha

Tuan ChaTuan Cha
tea