head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006 / zelený puer
Charakteristika
Hnědo-zelený list s bílým ochmýřeným tipsem, celé větší lístky nebo jen lehce lámané. Vůně je jemná trávová, trochu kořeněná, vanilková, květinová a ovocná. Lisovaný do tvaru pyramidy o váze cca 50g, zabalen do bambusového listu a převázán lýkem. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování i kvalita listu. Zpracování: Ruční. Čaj je z roku 2006, ochutnávám 4 roky starý čaj. Původ: Provincie Yunnan, oblast Menghai. Bližší informace nezjištěny. Továrna: Meng Hai TF. Čaj je vhodný k delšímu dozrávání.
Příprava
Přibližně 6g čaje na 200 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 20s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová až hnědá a kalná. Vůně je jemná, příjemná, nalsádlá, květinová, ovocná. Chuť je nasládlá, příjemná, lehce květinová a nepatrně ovocná. Do chuti se hodně promítá sladká chuť a vůně bambusového listu. Dozvuk je delší, trpknoucí, později sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2010 byla 4 US za kus/50g. Kupováno v Číně, dolar byl za cca 19 Kč.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo na nakopnutí. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006
Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006 Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006
Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006 Meng Hai, Tzung, sheng puer 2006
tea