head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wu Liang Xiao Beeng Cha 2003 / Wu Liang, koláček 2003
Charakteristika
Hnědo-zelený list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé, dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná trávová, květinová, sladká a můj výraz jemně slaná, příjemě, lehce kouřovitá. Lisované do koláčku o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Zpracování: Tradiční, pevněji slisovaný a 100% ruční! Čaj je z jara roku 2003, ochutnávám tedy 5 roků starý. Čaj je privátně zpracovaný bez továrního zásahu. Původ: Divoce rostoucí čajovníky z  pohoří Wu Liang, více než 1700 metrů n. m. Maocha: 100% Wu Liang Shan, staré divoce rostoucí čajovníky z nejvyšších poloh. Producent: Privátní. Vhodný k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce žlutá. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová, velmi příjemná a nepatrně kouřovitá. Chuť je nasládlá s povidlovými a ovocnými tóny, plná, velmi bohatá, příjemná, lehce květinová a kořeněná. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, bohatý, ušlechtilý a jen nepatrně kouřovitý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 297Kč za kus/koláč 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Wu Liang Xiao Beeng Cha 2003
Wu Liang Xiao Beeng Cha 2003
Wu Liang Xiao Beeng Cha 2003 Wu Liang Xiao Beeng Cha 2003
tea