head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xia Guan 8653, 2003 Beeng Cha 357g.
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je lehká, příjemná, lehce jsou cítit banány, balzamická a květinově sladká. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Čaj je z roku 2003 z jara, ochutnávám tedy 5 let starý. List: Je z pohoří Wuliang. Čaj je z továrny Xia Guan. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání i k okamžité konzumaci, ale nechal bych jej ještě pár let zrát.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 2 až 6 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Doporučuji připravovat metodou na Kung Fu, nálevů je pochopitelně pak více. Po zalití je slyšet jemné zasyčení.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce banánová, ušlechtilá. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, chuť lesního ovoce a typického středně zralého sheng pueru. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 650Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Nejlépe si jej vychutnáte sami a v klidu nebo s velmi vzácnou návštěvou.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Xia Guan 8653, 2003 Beng Cha Xia Guan 8653 2003
Xia Guan 8653 2003 Xia Guan 8653 2003
Xia Guan 8653 2003 Xia Guan 8653 2003
Xia Guan 8653 2003
tea