head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Cang Er, Tuo Cha 2016 / sheng puer
Charakteristika
Zelený list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá, lehce bylinná.  Lisovaná do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Čaj je lisován 19. května 2016. Původ: Yunnan. Výrobce: Xia Guan TF. Čaj je vhodný nechávat ještě zrát. Kvalitní materiál na zrání do budoucnosti.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Doporučujeme připravovat na Kung Fu Cha, nálevů je více a vychutnáte si jej detailněji.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová. Vůně je jemná, příjemná, květinová. Chuť je nasládlá, pak hořknoucí, vegetální, bylinná se stopou sladkého dřeva. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla cca 6 US za kus/hnízdo 100g, plus doprava z Číny. 
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
XG2016CangEr

XG2016CangEr


tea