head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Chen Yun Fang Cha, 2013 / Sheng - zelený puer
Charakteristika
Hnědo zeleno s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná, trochu kořeněná, květinová s kafrovým tónem. Lisovaný do cihly, tvaru čtverce - Fang Cha o hmotnosti 100g. Lisování je velmi silné. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu,limitovaná edice, maocha prémiové kvality. Je velmi podobná receptuře Jin Se Yin Xiang, kterou produkuje MengHai TF. Čaj je z roku 2013, lisování 7.5. 2013, ochutnávám tedy letošní lisování, ale 7 let archivované maochy z roku 2006, dnes chutná téměř jako archivní puer. Maocha: Archivní maocha z roku 2006 z jarní sklizně. Čaj je z továrny Xia Guan TF. Původ: Provincie Yunnan. Čaj je vhodný k dalšímu dozrávání, ale naprosto vynikající je již teď! Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 8g čaje na cca 200 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a velmi lehkou kafrovou vlnkou. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, bohatě květinová, silná a sladce dřevitá s kafrovou vlnkou s lehkým tónem tmavého zahradního ovoce a medu. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně kořenitým dřevitým tónem. Květinové a medové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně doznívají.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla opravdu veliká. :-)
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin. Jeden z nejlepších sheng puerů co jsem kdy pil!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XGfangcha2013
XGfangcha2013 XGfangcha2013
XGfangcha2013XGfangcha2013
XGfangcha2013
tea