head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan FT Fang Cha 2010 / zelený sheng puer
Charakteristika
Hnědozelený list s četným bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná trávová, trochu kořeněná, květinová. Lisovaný do tvaru čtverce (Fang Cha) o váze 125g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu. Mao Cha: Směs z oblastí Yunnan. Čaj je z 2. června 2010, ochutnávám 4 roky starý čaj. Čaj je z továrny Xia Guan TF brand FT. Původ: Provincie Yunnan.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 10 s až 4 minuty. Čaj snese tak 5 až 9 nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová, až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, sladce ovocná, vznešená s tóny tmavého ovoce. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová s vegetální vlnkou a sladkou ovocnou vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně kořenitým a sladce dřevitým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla 4,5 $ za kus 125 g. Plus poštovné z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na meditativní aktivity, přemýšlení, duševní práci, ale i na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
XG2010FTfangcha

XG2010FTfangcha
XG2010FTfangcha
XG2010FTfangcha
XG2010FTfangcha
tea