head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Xiaguan Jia Ji, Tuo Cha Box, 2012 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědozelenočerný list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová s tóny tmavého ovoce. Čaj je lisovaný do hnízda o váze 100 g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Čaj je z roku 2012 z 3.7., ochutnávám tedy 3 roky starý čajík. Maocha: Je z roku 2010-2011, směs sklizní nejvyšší kvality pro recepturu Jia Ji. Původ: Yunnan. Továrna: Xia Guan Tea Factory. Čaj je vhodné nechávat ještě zrát.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 100 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 10 s až 5 minut. Čaj snese 6 a více nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce ovocná, květinová. Chuť je nasládlá, silná, dosud neuhlazená a přecházející v sladší tóny tmavého a lesního ovoce. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a silnější.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 4,2 $ za kus/hnízdo 100 g. Plus poplatky za dopravu, tuocha je kupována z Číny přes eshop.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2012XGjiaji

2012XGjiaji

2012XGjiaji

2012XGjiaji


tea